fidibo
	چاپ دوازدهم «نوروز و فلسفه هفت‌سین»، به بازار آمد

چاپ دوازدهم «نوروز و فلسفه هفت‌سین»، به بازار آمد

| ladanmokhtari | |www.farhangreader.com

خبرنگار امرداد - آفتاب یزدانی :

در آستانه فراز آمدن نوروز، چاپ دوازدهم نوروز و فلسفه هفت‌سین، نوشته‌ي محمدعلي‌دادخواه، به بازار آمد.
هرچند در سال‌های گذشته این کتاب بارها چاپ شده است اما این بار با افزوده شدن فهرست اعلام و سخنی تازه درباره‌ي شمارگان نوروزی، نمودي ديگر يافته‌ است. بخش‌های این چاپ، دست خواننده را از سرزمین شادی -‌که پایه‌ي زندگی شناخته ‌شده‌- می‌گیرد و تا پایان سیزده به‌در، روز شور و شادي طبیعت، همراهی‌اش می‌کند.
گرچه پيش از انتشار اين كتاب، دادخواه را با نوشته‌هايی درباره‌ي حقوق بشر و مسائل اجتماعی‌اي از این دست مي‌شناختيم اما بي‌گمان باشيد كه با كتاب نوروز و فلسفه هفت‌سین او، به آگاهي از رسم و بزم این كهن‌سرزمین، بيش از پيش، ترغيب مي‌شويد. شاید آن‌چه نویسنده را بر آن داشته تا چنين پرشور از نوروز و فلسفه‌ي هفت‌سين بگويد، پاسخ به پرسش درازنای تاریخ این سرزمین بوده است. اين که انگیزه‌ي گستردن خوان نوروزی چیست و ترتیب گذاردن هر یک از سین‌ها بر آن چگونه است و چرايي گزينش هر يك از آن‌ها چه بوده است که چنين با پاييدن پدران و مادران ما، پایدار مانده است؛ پرسشي است که هنوز نیز ذهن بسیاری از ایرانیان را درگير خود كرده است. تلاش نويسنده براي پاسخ‌‌گویی به اين پرسش‌‌ها به گونه‌ای است که تا ذهن خواننده را وامي‌دارد که ژرف‌تر بينديشد و بیشتر بداند.
به هر روي بر این برو و بیای نوروزی و گفت‌وگوی بهاری و دید و بازدید مردمی، خواندن و بازگفتن از نوروز و فلسفه هفت‌سین پیشامدی ارزشمند است. کتاب در 544 رويه با آذین طلایی در بنگاه نشر ثالث به مشتاقان پيشكش شده است.
You must login to tell this story to your friend(s). No account yet? Join now, it's simple and of course free!
You must login to share this story to a group. No account yet? Join now, it's simple and of course free!
  • 1

برای رای دادن به این پست لازم است با وارد حساب کاربری خود شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید بدانید که عضویت کمتر از یک دقیقه طول خواهد کشید

برای رای دادن به این پست لازم است با وارد حساب کاربری خود شوید. اگر هنوز عضو سایت نشده اید بدانید که عضویت کمتر از یک دقیقه طول خواهد کشید

ورود به فرهنگ‌خوان

عضویت:به جمع فرهنگ‌خوانان بپیوندید